Şükrüpaşa mah, Şehit CemHavale sokak, No:6 Gülsefası sitesi A blok No:1
4 EDİRNE
Tel (0532 - 2763835)
e-posta: (pinarhobi@gmail.com)

 
LAZER KESİM MALZEME SETLERİ
(TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE)


ÜRÜNLERİMİZ TAMAMEN ÖZEL OLARAK ÜRETİLMEKTE OLUP, MAKSİMUM 7 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE TESLİM EDİLMEKTEDİR


MALZEME SETLERİMİZ İÇİNDE, TÜM AHŞAP KESİMLER (OMURGA-POSTALAR-YAŞAM MAHALLERİ, GÜVERTELER) LAZERDE KESİLMİŞ OLARAK VERİLMEKTEDİR. METAL, AHŞAP VEYA RESİN DÖKÜM AKSESUARLAR, KAPLAMA ÇITALARI, DİĞER TÜM MALZEMELER İLE PLANLARI VE YAPILMIŞ MODEL RESİMLERİ KUTUSU İÇİNDE SUNULMAKTADIR

 

 


SAVARONA YATI

BU SET 1:125 ÖLÇEKTE TASARLANMIŞ OLUP, TÜM OMURGA,POSTA VE BİNALAR LAZERDE KESİLMİŞ OLARAK , TÜM AKSESUARLARI METAL VE RESİN DÖKÜM OLARAK VERİLMEKTEDİR. 2 PAFTALIK PLAN VE YAPIM AŞAMALARINA AİT RESİMLERLE DESTEKLENMEKTEDİR.

FİYAT : 1.875.-

ZORLUK DERECESİ: 5


GÜLCEMAL VAPURU


GÜLCEMAL VAPURU TARİHİMİZDE İZ BIRAKMIŞ HİKAYESİ OLAN GEMİLERİMİZDEN BİRİSİDİR. 140 METRELİK BOYU İLE AMERİKA'YA İLK SEFERİMİZİ YAPAN GEMİDİR.
MODEL 1/125 ÖLÇEKTE TASARLANMIŞ OLUP 112 cm BOYUNDADIR . TÜM AHŞAP MALZEMELERİ LAZER KESİMLİ OLUP, KOMPLE AKSESUARLARI VE PLANI İLE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT 2.750.-

ZORLUK DERECESİ:5BANDIRMA VAPURU

ATATÜRK'ÜN KURTULUŞ SAVAŞINI BAŞLATMAK AMACIYLA SAMSUN'A ÇIKMASIYLA, TARİHİMİZDE ÖNEMLİ YER TUTAN BİR GEMİDİR. MODEL 1/60 ÖLÇEKTE TASARLANMIŞ OLUP, HAKİKİ VAPUR PLANINDAN OLUŞTURULMUŞTUR. TÜM AHŞAP KESİMLER LAZERDE KESİLMİŞ, METAL AKSESUARLARI VE GEREKLİ TÜM MALZEMELERİ İLE KOMPLE BİR SETDİR.


FİYAT : 1.250.-


ZORLUK DERECESİ: 3
NUSRAT MAYIN GEMİSİ


ÇANAKKALE SAVAŞININ SİMGESİ OLMUŞ KAHRAMAN VAPURLARIMIZDAN BİRİSİDİR. LAZERDE KESİLMİŞ, OMURGA-POSTALAR-BİNALAR, 3 ADET IRGATI, DEVEBOYNU VİNCİ VERİLMEKTE, DİĞER TÜM AKSESUARLARI PİRİNÇ DÖKÜM OLARAK SUNULMAKTADIR. SETLE BERABER 24 ADET MAYIN+ARABA KESİMLERİ DE VERİLMEKTEDİR.

ÖLÇEK: 1/42
BOY: 1 METRE

FİYAT : 1.750.-


ZORLUK DERECESİ : 3


 

SÖĞÜTLÜ YATI

OSMANLI'DA SALTANAT YATI OLARAK KULLANILAN BU YAT CUMHURİYET YILLARINDA DA İŞLEV GÖRMÜŞTÜR. KÜÇÜK VE ZARİF BİR TEKNE OLAN SÖĞÜTLÜ 1/50 ÖLÇEKTE DÜZENLENMİŞ, TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ VE TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR. BAŞ VE KIÇ SÜSLEMELERİ HAZIR OLARAK VERİLMEKTEDİR.

FİYAT : 1.450.-

ZORLUK DERECESİ:3SUNBEKİ


ASLI KUZEY AFRİKA ÜLKELERİ TARAFINDAN KULLANILMIŞ, DAHA SONRA KIVRAK YAPISI VE TAM BİR DENİZCİ TEKNE OLMASI SEBEBİYLE AKDENİZE KIYISI OLAN BİR ÇOK ÜLKE TARAFINDAN HEM SAVAŞ, HEM DE TİCARET GEMİSİ OLARAK UZUN YÜZYILLAR BOYUNCA KULLANILMIŞTIR. OSMANLI İMPARATORLUĞU DA ÖZELLİKLE BARBAROS HAYRETTİNPAŞA VE DEVAMINDA DONANMAYI HÜMAYUNA KOMUTA EDEN DENİZCİLER TARAFINDAN ÇOK MAKSATLI OLARAK 19. YÜZYILA KADAR KULLANIŞMIŞTIR. MODELİMİZ 1/75 ÖLÇEKLİ OLARAK TASARLANMIŞ TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLARAK SUNULMAKTADIR. AYRICA KIÇ YANLARDA VE KIÇ AYNADA BULUNAN OSMANLI MOTİFLİ AHŞAP SÜSLEMELERDE LAZERDE KESTİRİLİP HAZIR VERİLMEKTEDİR. DİĞER TÜM AKSESUARLARDA SET OLARAK VERİLMEKTEDİR. KAPSAMLI BİR SETTİR.

FİYAT: 2.250.-


ZORLUK DERECESİ: 5


OSMANLI KADIRGASI

KADIRGA OSMANLI DONANMASININ EN ÖNEMLİ TEKNELERİNDEN BİRİSİYDİ. 32 ÇİFTE KÜREGİ VE LATİN YELKENİ İLE ÇOK KIVRAK, MANEVRA KABİLİYETİ YÜKSEK VE SÜRATLE SEYİR EDEBİLEN, SAVAŞÇI SİLAH GÜCÜ KISITLI OLMASINA RAĞMEN, ÇOK SAYIDA LEVENT İLE DÜŞMANA KORKU SALAN GEMİLERDENDİ. KALİTA, KADIRGA, BAŞTARDE GİBİ SINIFLARI VARDI. MODELİMİZE KONU OLAN TEKNE BİR BAŞTARDEDİR. 1/60 ÖLÇEKLİ OLAN TEKNENİN AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞTİR. TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE 30 ÇİFTE KÜREĞİ, TOPLARI VE TÜM SANCAKLARI İLE BİRLİKTE VERİLMEKTEDİR.

FİYAT: 2.750.-


ZORLUK DERECESİ:5


WARATAH GEZİNTİ RÖMORKÖRÜ

BU RÖMORKÖR 1908 YILI YAPIMI OLUP, BAKIM SONRASI GEZİNTİ TEKNESİ HALİNE GETİRİLMİŞ VE HALEN SDYNEY LİMANINDA HİZMET VERMEKTEDİR. TÜM OMURGA E POSTALAR İLE, ÜST YAŞAM MAHALLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLUP, TÜM METAL VE RESİN AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 1.250.-

ZORLUK DERECESİ:4


COLUMBİA GEZİ TEKNESİ

BU TEKNE HALEN KANADA'DA GEZİNTİ TEKNESİ OLARAK HİZMET VERMEKTEDİR. POSTALAR İLE, ÜST YAŞAM MAHALLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLUP, TÜM METAL VE RESİN AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT : 1.400.-

ZORLUK DERECESİ:4


BUHARLI FİLİKA

POSTALAR İLE, ÜST YAŞAM MAHALLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLUP, TÜM METAL VE RESİN AKSESUARLARI VE KAZANI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 395.-


ZORLUK DERECESİ:3


RÜZGAR GEZİ, DALIŞ VE BALIKÇILIK AV TEKNESİ

POSTALAR İLE, ÜST YAŞAM MAHALLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLUP, TÜM METAL VE RESİN AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 1.250.-


ZORLUK DERECESİ:3


FENERBAHÇE YOLCU VAPURU

ŞEHİR HATLARI İŞLETMESİNİN EFSANE VAPURLARINDAN OLAN 1950 YAPIMI BU VAPUR, İSTANBULLULARIN VAZGEÇİLMEZ VE ANILARINI BARINDIRDIĞI BİR GEMİDİR. HİZMETTEN ALINDIKTAN SONRA RAHMİ KOÇ MÜZESİNDE BAĞLI BULUNDUĞU İSKELEDE ÖMRÜNÜ DEVAM ETTİRMEKTEDİR. 1/76 ÖLÇEKTE (1 mt. boyunda)ÜRETİLEN BU SETİN OMURGA VE POSTALARI, BİNA KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLUP, TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT:1750.-


ZORLUK DERECESİ:5


YANDAN ÇARKLI " HALE " YOLCU VAPURU


ŞİRKETİ HAYRİYENİN 1904 YILINDA İNGİLTERE- GLASCOW FAIRFIELD TERSANELERİNDE YAPILMIŞ OLAN 49 BACA NO'LU BU VAPURUN OSMANLI DEVLETİNE TESLİM EDİLDİĞİ İLK HALİ MODELİMİZİN ANA TEMASINI OLUŞTURMUŞTUR. 1916 YILINDA BİR RUS DENİZALTISI TARAFINDAN HEMEN BOĞAZIN DIŞINDA VURULDU. BİR DAHA DA TAMİR EDİLEMEDİ. 350 HP GÜCÜNDE BİR BUHAR MAKİNASI VARDI. İKİZ KARDEŞİ SEYYARE İLE BİRLİKTE 14 DENİZ MİLİ HIZA SAHİP GÜZEL GEMİLERİMİZDEN BİRİYDİ.1/72 ÖLÇEKTE ÜRETİLEN MODELİMİZ TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLARAK VERİLMİŞ, TÜM AKSESUARLARI, BAŞ SÜSLERİ İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 1.450.-


ZORLUK DERECESİ: 3


HALAS YOLCU VAPURU

ŞİRKETİ HAYRİYENİN 1914 YILINDA İNGİLTERE- GLASCOW FAIRFIELD TERSANELERİNDE YAPILMIŞ OLAN 71 BACA NO'LU BU VAPUR ÇEŞİTLİ BAKIMLARLA 1983 SENESİNE KADAR HİZMET VERMİŞ VE O TARİHTEN SONRA ÖZEL MÜLKİYETE GEÇMİŞ, ÇİĞDEM SİMAVİ TARAFINDAN SATIN ALINARAK ÖZEL YAT OLARAK DÜZENLENMİŞ, HALA DA HİZMET VERMEYE DEVAM ETMEKTEDİR. 1/72 ÖLÇEKTE ÜRETİLEN MODELİMİZ TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLARAK VERİLMEKTE, TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 1.250.-ZORLUK DERECESİ: 3


BOĞAZİÇİ YOLCU VAPURU


ŞİRKETİ HAYRİYENİN 1910 YILINDA İNGİLTERE- GLASCOW FAIRFIELD TERSANELERİNDE YAPILMIŞ OLAN 66 BACA NO'LU BU VAPURUN OSMANLI DEVLETİNE TESLİM EDİLDİĞİ İLK HALİ KİTİMİZİN ANA TEMASINI OLUŞTURMUŞTUR. GEMİ ÇEŞİTLİ BAKIMLARLA 1981 SENESİNE KADAR HİZMET VERMİŞ VE O TARİHTEN SONRA ÖZEL OLARAK EĞLENCE GEMİSİ OLARAK DÜZENLENMİŞ, BİR SÜRE DE BU ŞEKİLDE HİZMET VERDİKTEN SONRA TARİHİN TOZLU SAYFALARI ARASINDAKİ YERİNİ ALMIŞTIR. 1/72 ÖLÇEKTE ÜRETİLEN MODELİMİZ TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLARAK VERİLMEKTE, TÜM AKSESUARLARI, BAŞ SÜSLERİ İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.


FİYAT: 1.250.-ZORLUK DERECESİ:3


KALENDER YOLCU VAPURU

İSTANBUL'DA BOĞAZ YOLCULUĞU YAPAN İNSANLARIN AKLINDA KALAN EŞSİZ GEMİLERDEN BİRİSİDİR. ZARİF YAPISI İLE KUĞU GİBİ GÖRÜNEN BU VAPUR 1970 Lİ YILLARIN ORTALARINA KADAR HİZMETE DEVAM ETMİŞ VE KAÇINILMAZ SONDAN KENDİNİ KURTARAMAMIŞ VE SÖKÜLMÜŞTÜR. MAKİNESİ VE IRGAT VİNCİ ŞU AN RAHMİ KOÇ MÜZESİNDE SERGİLENMEKTEDİR. 1/75 ÖLÇEKTE ÜRETİLEN MODELİMİZ LAZER KESİM OLARAK HAZIRLANMIŞ, TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 1.250

ZORLUK DERECESİ:3


HEYBELİADA VAPURU

DEĞİŞİK YAPILARI İLE FARKLI BİR TÜR OLAN BU GEMİLER 1928 YILI FRANSIZ YAPIMIDIR. UZUN YILLAR HİZMET EDEN BU VAPURDA GÜNÜMÜZDE KORUNAMAMIŞ VE SÖKÜLMÜŞTÜR. 1/100 ÖLÇEKTE SET OLARAK ÜRETİLEN BU VAPURUN TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE HAZIRLANMIŞ VE AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR. UZUN YILLAR BİLİNE BİR KAÇ GEMİ ÜZERİNDEN ÇALIŞAN GEMİ MODELCİLERİ TARAFINDAN ÇOK BEĞENİLMİŞ VE TALEP GÖRMÜŞTÜR.

FİYAT : 1.250.-

ZORLUK DERECESİ:3


KARTAL ARABA VAPURU

İSTANBUL'DA İKİ YAKA ARASINDA YILLARCA ÇALIŞAN EMEKTAR ARABA VAPURLARININ EN MEŞHURLARINDAN BİRİDİR.
1/100 ÖLÇEKTE ÜRETİLMİŞ OLAN MODELİMİZ LAZER KESİMLERİ VE TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 1.450.-

ZORLUK DERECESİ:3


TIRHANDİL( İSTER GEZİ, İSTER SÜNGERCİ )

EGE DENİZİ İLE ÖZDEŞLEŞMİŞ GELENEKSEL BİR TEKNEMİZDİR. HEM GEZİ, HEM DE SÜNGERCİ TEKNESİ OLARAK HALA KULLANILMAKTA VE TALEP GÖRMEKTEDİR. 1/35 ÖLÇEKLİ OLAN TEKNE LAZER KESİM AHŞAP MALZEMELERİ VE AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT : 750.-


ZORLUK DERECESİ:3


GIRGIR MOTORU

KARADENİZİN GELENEKSEL TEKNELERİNDEN, BALIKÇILARIMIZIN EKMEK KAPISI OLAN TEKNEMİZ 1/35 ÖLÇEK OLUP, TÜM AHŞAP MALZEMELERİ LAZERDE KESİLMİŞTİR. AKSESUARLARI, VİNCİ, HİDROLİK MAKARASI VE BALIK AĞLARIYLA BİRLİKTE KOMPLE BİR SETDİR.

FİYAT:975.-

ZORLUK DERECESİ:4İZMİR KAYIĞI

İZMİR KÖRFEZİNİN GEÇMİŞTE HEM GEZİNTİ AMAÇLI HEM DE YÜK VE YOLCU TAŞIMA AMAÇLI EFSANE TEKNELERİNDEN BİRİDİR. ZARİF VE GONGOLUMSU YAPISI İLE ÇOK HOŞ BİR MODEL ORTAYA ÇIKMAKTADIR. TÜM AHŞAP MALZEMELERİ LAZERDE KESİLMİŞ VE KOMPLE AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 375.-


ZORLUK DERECESİ:3


 

KARPUZ KIÇ YALI SANDALI

PLANI RAHMETLİ MEHMET ÖZKASIM TARAFINDAN ÇİZİLEN, GÜZELLER GÜZELİ BOĞAZİÇİMİZİN EFSANE KAYIKLARINDAN VE İSTANBULUMUZUN SİMGELERİNDEN BİRİDİR BU KAYIKLAR. 1/10 ÖLÇEKTE DİZAYN EDİLEN BU SANDAL, MEVCUT TÜM HATALARI GİDERİLMİŞ PLANI, HER POSTASI 3 PARÇADAN MÜTEŞEKKİL MASİF AĞAÇTAN VE LAZERDE KESİLMİŞ AHŞAP KESİMLERİ VE STANDART METAL AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE KOMPLE BİR KİT OLARAK SATIŞA SUNULMUŞTUR.

 

FİYAT: 650.-

ZORLUK DERECESİ:4


 

OLTA SANDALI

GÜZELLER GÜZELİ BOĞAZİÇİMİZİN EFSANE KAYIKLARINDAN VE İSTANBULUMUZUN SİMGELERİNDEN BİRİDİR BU KAYIKLAR. SANDAL BOĞAZSIZ, BOĞAZ SANDALSIZ DÜŞÜNÜLEMEZ. 1/16 ÖLÇEKTE DİZAYN EDİLEN BU SANDAL, TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ VE METAL AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE KOMPLE BİR KİT OLARAK SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 375.-

ZORLUK DERECESİ: 3


 

YUNUS LİMAN HİZMET BOTU

 

YENİ BAŞLAYANLARA YÖNELİK BU ZEVKLİ TEKNE SİZE MODEL YAPMANIN KEYFİNİ YAŞATACAK VE AHŞAP GEMİ MODELCİLİĞİNİN KAPILARINI AÇACAK.

FİYAT : 70.-

ZORLUK DERECESİ:1


 

SÜRMENE TAKASI

KARADENİZİLİNİN YILLARCA EKMEK TEKNESİ OLAN BU EFSANE TEKNE ARTIK MODELLERDE YAŞIYOR. YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN EN UYGUN FORMDA OLAN BU TEKNENEYE AİT KİT TÜM KESİMLERİ LAZER OLARAK, AKSESUARLARLARI, YAPIM KILAVUZU VE RESİMLİ ANLATIMIYLA MODELCİLERE SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 375.-

ZORLUK DERECESİ: 3


 

ALBATROS

BAŞLANGIÇ MODELİ OLARAK ÖZELLİKLE TAVSİYE ETTİĞİMİZ BU MODEL GEREK YAPIMI, GEREKSE DE DONANIMI İLE HEM BASİT, HEM ÇOK ÖĞRETİCİ VE BİTTİĞİNDE DE ÇOK HOŞ BİR MODEL OLMAKTADIR. TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZER OLUP, AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE KOMPLE BİR KİTTİR. YELKENLERİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE SATIŞA KONULMUŞTUR.

 

FİYAT : 925.-


ZORLUK DERECESİ:3


 

YENİKAPI RÖMORKÖRÜ

İSTANBUL DA YAŞAYANLAR BU RÖMORKÖRLERİ İYİ TANIRLAR. HALİÇLE TÜM BOĞAZ ARASINDA SÜREKLİ PEŞLERİNE TAKTIKLARI MAVNALARI ÇEKERLER VE BİZİM GİBİ DENİZ TUTKUNLARI İÇİN MUHTEŞEM BİR GÖRÜNTÜ OLUŞTURURLARDI. HELE KÖPRÜ ALTINDAN GEÇERKEN KIRILAN BACALARI VE BACALARINDAN ÇIKAN DUMANLARI İLE İSTANBULUN SİLÜETİNDE UNUTULMAZ BİR GÖRÜNTÜ BIRAKMIŞLARDI. TÜMÜ LAZERDE KESİLMİŞ AHŞAP PARÇALARI VE KOMPLE METAL AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 1.050.-ZORLUK DERECESİ:3HERCULES RÖMORKÖRÜ

MERAKLILARI BİLİR. KLASİK AMERİKAN RÖMORKÖR TARZININ EN BİLİNEN VE HALA GEZİNTİ AMAÇLI YAŞATILAN EFSANE RÖMORKÖRLERİNDEN BİRİDİR. TÜM LAZER KESİMLİ VE METAL AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT : 1250.-


PLAN SETLERİ
(PLAN ARŞİVİMİZ GENİŞTİR. ARADIĞINIZ PLAN İÇİN LÜTFEN DANIŞINIZ)

GELENEKSEL YERLİ TEKNELER
FİYATI TL
KISMET YELKENLİSİ (OMURGA+POSTA+KAMARA)
120
TIRHANDİL
90
125
GIRGIR TEKNESİ
125
GULET
115
ÇEKTİRME
100
TARİHİ TEKNELER
SUNBEKİ
150
OSMANLI KADIRGASI ( 14 PAFTA+ 2 PAFTA)
275
ERTUĞRUL FIRKATEYNİ
125
ŞEHİR HATLARI GEMİLERİ
HALE YANDAN ÇARKLI ŞEHİR HATLARI VAPURU ÖLÇEK 1/72 (POSTALAR AÇIK ÇİZİM)
125
KALENDER VAPURU ÖLÇEK 1/ 72(POSTALAR AÇIK ÇİZİM)
125
FENERBAHÇE ÖLÇEK 1/72 (POSTALAR AÇIK ÇİZİM)
125
PAŞABAHÇE ÖLÇEK 1/100 (POSTALAR AÇIK ÇİZİM)
125
HEYBELİADA VAPURU 1 /100 ÖLÇEK (POSTALAR AÇIK ÇİZİM)
125
TARABYA VAPURU ÖLÇEK 1/50 (POSTALAR AÇIK ÇİZİM)
125
125
 
YATLAR
SÖĞÜTLÜ YATI (POSTALARI AÇIK ÇİZİM)1/50 ÖLÇEK
150
ERTUĞRUL YATI (POSTALARI AÇIK ÇİZİM) 1/125 ÖLÇEK
150
SAVARONA (POSTALARI AÇIK ÇİZİM) 1/125 ÖLÇEK
150