Şükrüpaşa mah, Şehit CemHavale sokak, No:6 Gülsefası sitesi A blok No:1
4 EDİRNE
Tel (0532 - 2763835)
e-posta: (pinarhobi@gmail.com)

 
LAZER KESİM MALZEME SETLERİ
(TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE)


ÜRÜNLERİMİZ TAMAMEN ÖZEL OLARAK ÜRETİLMEKTE OLUP, KESİN SİPARİŞLE BİRLİKTE ÖDEMESİ YAPILDIĞINDA MAKSİMUM 10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE TESLİM EDİLMEKTEDİR


MALZEME SETLERİMİZ İÇİNDE, TÜM AHŞAP KESİMLER (OMURGA-POSTALAR-YAŞAM MAHALLERİ, GÜVERTELER) LAZERDE KESİLMİŞ OLARAK VERİLMEKTEDİR. METAL, AHŞAP VEYA RESİN DÖKÜM AKSESUARLAR, KAPLAMA ÇITALARI, DİĞER TÜM MALZEMELER İLE PLANLARI VE YAPILMIŞ MODEL RESİMLERİ KUTUSU İÇİNDE SUNULMAKTADIR.

ÖNEMLİ NOT:
BU SAYFADA YAZILI FİYATLAR GEMİLERE AİT MALZEME SETİ FİYATLARI OLUP YAPILMIŞ MODEL FİYATLARI DEĞİLDİR.
YAPILMIŞ MODELLER İÇİN LÜTFEN FİYAT SORUNUZ
SAVARONA YATI

BU SET 1:125 ÖLÇEKTE TASARLANMIŞ OLUP, TÜM OMURGA,POSTA VE BİNALAR LAZERDE KESİLMİŞ OLARAK , TÜM AKSESUARLARI METAL VE RESİN DÖKÜM OLARAK VERİLMEKTEDİR. 2 PAFTALIK PLAN VE YAPIM AŞAMALARINA AİT RESİMLERLE DESTEKLENMEKTEDİR.

FİYATI: 2.250.-

ZORLUK DERECESİ: 5


GÜLCEMAL VAPURU


GÜLCEMAL VAPURU TARİHİMİZDE İZ BIRAKMIŞ HİKAYESİ OLAN GEMİLERİMİZDEN BİRİSİDİR. 140 METRELİK BOYU İLE AMERİKA'YA İLK SEFERİMİZİ YAPAN GEMİDİR.
MODEL 1/125 ÖLÇEKTE TASARLANMIŞ OLUP 112 cm BOYUNDADIR . TÜM AHŞAP MALZEMELERİ LAZER KESİMLİ OLUP, KOMPLE AKSESUARLARI VE PLANI İLE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT 2.750.-

ZORLUK DERECESİ:5


ERTUĞRUL FIRKATEYNİ
TÜRK DENİZCİLİK TARİHİNİN EN BÜYÜK DENİZ FACİASI ONUNLA İSMİYLE ANILIYOR. AMA AYNI ZAMANDA TÜRK-JAPON DOSTLUĞUNUN DA SİMGESİ OLMUŞ BİR GEMİ.
1/100 ÖLÇEKTE OLAN BU MODEL TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLARAK VERİLMEKTEDİR.KOMPLE AKSESUARLARI VE PLANI İLE BİRLİKTE HAZIRLANMIŞTIR
.

FİYAT: 1.750.-

ZORLUK DERECESİ:4BANDIRMA VAPURU

ATATÜRK'ÜN KURTULUŞ SAVAŞINI BAŞLATMAK AMACIYLA SAMSUN'A ÇIKMASIYLA, TARİHİMİZDE ÖNEMLİ YER TUTAN BİR GEMİDİR. MODEL 1/60 ÖLÇEKTE TASARLANMIŞ OLUP, HAKİKİ VAPUR PLANINDAN OLUŞTURULMUŞTUR. TÜM AHŞAP KESİMLER LAZERDE KESİLMİŞ, METAL AKSESUARLARI VE GEREKLİ TÜM MALZEMELERİ İLE KOMPLE BİR SETDİR.


FİYAT : 1.450.-


ZORLUK DERECESİ: 3
NUSRAT MAYIN GEMİSİ


ÇANAKKALE SAVAŞININ SİMGESİ OLMUŞ KAHRAMAN VAPURLARIMIZDAN BİRİSİDİR. LAZERDE KESİLMİŞ, OMURGA-POSTALAR-BİNALAR, 3 ADET IRGATI, DEVEBOYNU VİNCİ VERİLMEKTE, DİĞER TÜM AKSESUARLARI PİRİNÇ DÖKÜM OLARAK SUNULMAKTADIR. SETLE BERABER 24 ADET MAYIN+ARABA KESİMLERİ DE VERİLMEKTEDİR.

ÖLÇEK: 1/42
BOY: 1 METRE

FİYAT : 2.250.-


ZORLUK DERECESİ : 4


 

SÖĞÜTLÜ YATI

OSMANLI'DA SALTANAT YATI OLARAK KULLANILAN BU YAT CUMHURİYET YILLARINDA DA İŞLEV GÖRMÜŞTÜR. KÜÇÜK VE ZARİF BİR TEKNE OLAN SÖĞÜTLÜ 1/50 ÖLÇEKTE DÜZENLENMİŞ, TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ VE TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR. BAŞ VE KIÇ SÜSLEMELERİ HAZIR OLARAK VERİLMEKTEDİR.

FİYAT : 1.650.-

ZORLUK DERECESİ:3


WARATAH GEZİNTİ RÖMORKÖRÜ

BU RÖMORKÖR 1908 YILI YAPIMI OLUP, BAKIM SONRASI GEZİNTİ TEKNESİ HALİNE GETİRİLMİŞ VE HALEN SDYNEY LİMANINDA HİZMET VERMEKTEDİR. TÜM OMURGA E POSTALAR İLE, ÜST YAŞAM MAHALLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLUP, TÜM METAL VE RESİN AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 1.450.-

ZORLUK DERECESİ:3


FENERBAHÇE YOLCU VAPURU

ŞEHİR HATLARI İŞLETMESİNİN EFSANE VAPURLARINDAN OLAN 1950 YAPIMI BU VAPUR, İSTANBULLULARIN VAZGEÇİLMEZ VE ANILARINI BARINDIRDIĞI BİR GEMİDİR. HİZMETTEN ALINDIKTAN SONRA RAHMİ KOÇ MÜZESİNDE BAĞLI BULUNDUĞU İSKELEDE ÖMRÜNÜ DEVAM ETTİRMEKTEDİR. 1/76 ÖLÇEKTE (1 mt. boyunda)ÜRETİLEN BU SETİN OMURGA VE POSTALARI, BİNA KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLUP, TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT:1.950.-


ZORLUK DERECESİ:5


YANDAN ÇARKLI " HALE " YOLCU VAPURU


ŞİRKETİ HAYRİYENİN 1904 YILINDA İNGİLTERE- GLASCOW FAIRFIELD TERSANELERİNDE YAPILMIŞ OLAN 49 BACA NO'LU BU VAPURUN OSMANLI DEVLETİNE TESLİM EDİLDİĞİ İLK HALİ MODELİMİZİN ANA TEMASINI OLUŞTURMUŞTUR. 1916 YILINDA BİR RUS DENİZALTISI TARAFINDAN HEMEN BOĞAZIN DIŞINDA VURULDU. BİR DAHA DA TAMİR EDİLEMEDİ. 350 HP GÜCÜNDE BİR BUHAR MAKİNASI VARDI. İKİZ KARDEŞİ SEYYARE İLE BİRLİKTE 14 DENİZ MİLİ HIZA SAHİP GÜZEL GEMİLERİMİZDEN BİRİYDİ.1/72 ÖLÇEKTE ÜRETİLEN MODELİMİZ TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLARAK VERİLMİŞ, TÜM AKSESUARLARI, BAŞ SÜSLERİ İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 1.650.-


ZORLUK DERECESİ: 4


BOĞAZİÇİ YOLCU VAPURU


ŞİRKETİ HAYRİYENİN 1910 YILINDA İNGİLTERE- GLASCOW FAIRFIELD TERSANELERİNDE YAPILMIŞ OLAN 66 BACA NO'LU BU VAPURUN OSMANLI DEVLETİNE TESLİM EDİLDİĞİ İLK HALİ KİTİMİZİN ANA TEMASINI OLUŞTURMUŞTUR. GEMİ ÇEŞİTLİ BAKIMLARLA 1981 SENESİNE KADAR HİZMET VERMİŞ VE O TARİHTEN SONRA ÖZEL OLARAK EĞLENCE GEMİSİ OLARAK DÜZENLENMİŞ, BİR SÜRE DE BU ŞEKİLDE HİZMET VERDİKTEN SONRA TARİHİN TOZLU SAYFALARI ARASINDAKİ YERİNİ ALMIŞTIR. 1/72 ÖLÇEKTE ÜRETİLEN MODELİMİZ TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLARAK VERİLMEKTE, TÜM AKSESUARLARI, BAŞ SÜSLERİ İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.


FİYAT: 1.450.-ZORLUK DERECESİ:3


KALENDER YOLCU VAPURU

İSTANBUL'DA BOĞAZ YOLCULUĞU YAPAN İNSANLARIN AKLINDA KALAN EŞSİZ GEMİLERDEN BİRİSİDİR. ZARİF YAPISI İLE KUĞU GİBİ GÖRÜNEN BU VAPUR 1970 Lİ YILLARIN ORTALARINA KADAR HİZMETE DEVAM ETMİŞ VE KAÇINILMAZ SONDAN KENDİNİ KURTARAMAMIŞ VE SÖKÜLMÜŞTÜR. MAKİNESİ VE IRGAT VİNCİ ŞU AN RAHMİ KOÇ MÜZESİNDE SERGİLENMEKTEDİR. 1/75 ÖLÇEKTE ÜRETİLEN MODELİMİZ LAZER KESİM OLARAK HAZIRLANMIŞ, TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 1.450

ZORLUK DERECESİ:3


TARABYA VAPURU

İSTANBUL'DA BOĞAZ YOLCULUĞU YAPAN İNSANLARIN AKLINDA KALAN EŞSİZ GEMİLERDEN BİRİSİDİR. 1/50 ÖLÇEKTE ÜRETİLEN MODELİMİZ 60 CM BOYUNDA OLUP,TÜM AHŞAPLARI LAZER KESİM OLARAK HAZIRLANMIŞ, TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

 

FİYAT: 1.250.-

ZORLUK DERECESİ:3


KARTAL ARABA VAPURU

İSTANBUL'DA İKİ YAKA ARASINDA YILLARCA ÇALIŞAN EMEKTAR ARABA VAPURLARININ EN MEŞHURLARINDAN BİRİDİR.
1/100 ÖLÇEKTE ÜRETİLMİŞ OLAN MODELİMİZ LAZER KESİMLERİ VE TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 1.750.-

ZORLUK DERECESİ:4


GIRGIR MOTORU

KARADENİZİN GELENEKSEL TEKNELERİNDEN, BALIKÇILARIMIZIN EKMEK KAPISI OLAN TEKNEMİZ 1/35 ÖLÇEK OLUP, TÜM AHŞAP MALZEMELERİ LAZERDE KESİLMİŞTİR. AKSESUARLARI, VİNCİ, HİDROLİK MAKARASI VE BALIK AĞLARIYLA BİRLİKTE KOMPLE BİR SETDİR.

FİYAT:1.250.-

ZORLUK DERECESİ:4BODRUM GULETİ

MAVİ YOLCULUKLARIN VAZGEÇİLMEZ, EFSANEVİ TEKNESİ.

1/35 ÖLÇEKLİ 66 CM BOYUDA OLAN BU MODELİMİZ; TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE HAZIRLANMIŞ,TÜM AKSESUARLARI VE MALZEMELERİ İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 1.250.-

ZORLUK DERECESİ:3İZMİR KAYIĞI

İZMİR KÖRFEZİNİN GEÇMİŞTE HEM GEZİNTİ AMAÇLI HEM DE YÜK VE YOLCU TAŞIMA AMAÇLI EFSANE TEKNELERİNDEN BİRİDİR. ZARİF VE GONGOLUMSU YAPISI İLE ÇOK HOŞ BİR MODEL ORTAYA ÇIKMAKTADIR. TÜM AHŞAP MALZEMELERİ LAZERDE KESİLMİŞ VE KOMPLE AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 525.-


ZORLUK DERECESİ:3


 

KARPUZ KIÇ YALI SANDALI

PLANI RAHMETLİ MEHMET ÖZKASIM TARAFINDAN ÇİZİLEN, GÜZELLER GÜZELİ BOĞAZİÇİMİZİN EFSANE KAYIKLARINDAN VE İSTANBULUMUZUN SİMGELERİNDEN BİRİDİR BU KAYIKLAR. 1/10 ÖLÇEKTE DİZAYN EDİLEN BU SANDAL, MEVCUT TÜM HATALARI GİDERİLMİŞ PLANI, HER POSTASI 3 PARÇADAN MÜTEŞEKKİL MASİF AĞAÇTAN VE LAZERDE KESİLMİŞ AHŞAP KESİMLERİ VE STANDART METAL AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE KOMPLE BİR KİT OLARAK SATIŞA SUNULMUŞTUR.

 

FİYAT: 650.-

ZORLUK DERECESİ:4


 

OLTA SANDALI

GÜZELLER GÜZELİ BOĞAZİÇİMİZİN EFSANE KAYIKLARINDAN VE İSTANBULUMUZUN SİMGELERİNDEN BİRİDİR BU KAYIKLAR. SANDAL BOĞAZSIZ, BOĞAZ SANDALSIZ DÜŞÜNÜLEMEZ. 1/16 ÖLÇEKTE DİZAYN EDİLEN BU SANDAL, TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ VE METAL AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE KOMPLE BİR KİT OLARAK SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 450.-

ZORLUK DERECESİ: 3


 

SÜRMENE TAKASI

KARADENİZİLİNİN YILLARCA EKMEK TEKNESİ OLAN BU EFSANE TEKNE ARTIK MODELLERDE YAŞIYOR. YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN EN UYGUN FORMDA OLAN BU TEKNENEYE AİT KİT TÜM KESİMLERİ LAZER OLARAK, AKSESUARLARLARI, YAPIM KILAVUZU VE RESİMLİ ANLATIMIYLA MODELCİLERE SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 450.-

ZORLUK DERECESİ: 3


 

ALBATROS

BAŞLANGIÇ MODELİ OLARAK ÖZELLİKLE TAVSİYE ETTİĞİMİZ BU MODEL GEREK YAPIMI, GEREKSE DE DONANIMI İLE HEM BASİT, HEM ÇOK ÖĞRETİCİ VE BİTTİĞİNDE DE ÇOK HOŞ BİR MODEL OLMAKTADIR. TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZER OLUP, AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE KOMPLE BİR KİTTİR. YELKEN BEZİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE SATIŞA KONULMUŞTUR.

 

FİYAT : 925.-


ZORLUK DERECESİ:3


 

YENİKAPI RÖMORKÖRÜ

İSTANBUL DA YAŞAYANLAR BU RÖMORKÖRLERİ İYİ TANIRLAR. HALİÇLE TÜM BOĞAZ ARASINDA SÜREKLİ PEŞLERİNE TAKTIKLARI MAVNALARI ÇEKERLER VE BİZİM GİBİ DENİZ TUTKUNLARI İÇİN MUHTEŞEM BİR GÖRÜNTÜ OLUŞTURURLARDI. HELE KÖPRÜ ALTINDAN GEÇERKEN KIRILAN BACALARI VE BACALARINDAN ÇIKAN DUMANLARI İLE İSTANBULUN SİLÜETİNDE UNUTULMAZ BİR GÖRÜNTÜ BIRAKMIŞLARDI. TÜMÜ LAZERDE KESİLMİŞ AHŞAP PARÇALARI VE KOMPLE METAL AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYAT: 1.400.-ZORLUK DERECESİ:3


 

PLANLAR
TARİHİ TEKNELER
FİYATI TL
ALEMDAR RÖMORKÖRÜ
100
BANDIRMA VAPURU 1/60 ÖLÇEK 80 CM BOYUNDA (POSTALAR AÇIK ÇİZİM)
GÜLCEMAL VAPURU 1/150 ÖLÇEK 112 CM BOYUNDA (POSTALAR AÇIK ÇİZİM)
MECİDİYE KRUVAZÖRÜ 1/100 ÖLÇEK (POSTALAR AÇIK ÇİZİM)
HAMİDİYE KRUVAZÖRÜ 1/100 ÖLÇEK (POSTALAR AÇIK ÇİZİM)
SUNBEKİ ORİJİNAL. GAGA- KIÇ GÜVERTE BİTİŞ UZUNLUK 103 CM (POSTALAR-OMURGA VE GÜVERTE PARÇALARI AÇIK ÇİZİM)
GÖKE 65 CM ( OMURGA- POSTALAR -GÜVERTELER-IZGARALAR VE SÜS ÇİZİMLERİ)
OSMANLI KADIRGASI ( 14 PAFTA+ 2 PAFTA)
MUAVENET-İ MİLLİYE
100
SALTANAT KAYIĞI( SÜS ÇİZİMLERİ İLE BİRLİKTE)
150
ERTUĞRUL FIRKATEYNİ
TARİHİ YATLAR
SÖĞÜTLÜ YATI (POSTALARI AÇIK ÇİZİM)1/50 ÖLÇEK
ŞEHİR HATLARI GEMİLERİ
ANADOLU HİSARI 1/72 ÖLÇEK 71.5 CM TÜM POSTALAR-OMURGA-GÜVERTELER-BİNALAR AÇIK ÇİZİM)
125
PENDİK
125
HALE YANDAN ÇARKLI ŞEHİR HATLARI VAPURU ÖLÇEK 1/72 (POSTALAR AÇIK ÇİZİM)
HALAS VAPURU 1/72 ÖLÇEK 68 CM BOY ( TÜM OMURGA -POSTALAR - GÜVERTELER VE BİNALAR AÇIK ÇİZİM)
125
TARABYA VAPURU ÖLÇEK 1/50 (POSTALAR AÇIK ÇİZİM)
KIZKULESİ ARABA VAPURU 1/100 (OMURGA- POSTA-ALABANDALAR-BİNALAR-GÜVERTE AÇIK ÇİZİM)
SUHULET ARABA VAPURU
125
SARAYBURNU VAPURU 1/100 ÖLÇEK
100
BAĞDAT VAPURU 1/100 ÖLÇEK
125
BOĞAZİÇİ VAPURU 1/72 ÖLÇEK
125
RAĞBET VAPURU 1/100 ÖLÇEK
100
SUVAT - ÜLEV VAPURLARI 1/100 ÖLÇEK
125
SÜTLÜCE VAPURU 1/100 ÖLÇEK
100
GELENEKSEL YERLİ TEKNELER
KISMET YELKENLİSİ (OMURGA+POSTA+KAMARA)
TIRHANDİL
100
İSTANBUL KAYIĞI BOY 50 CM ( TÜM OMURGA-POSTALAR-GÜVERTELER VE YAN SÜSLER AÇIK ÇİZİM)
125
ALAMANA
125
GIRGIR TEKNESİ
GULET
ÇEKTİRME
MUHTELİF
AKDENİZ YOLCU VAPURU 100 CM BOY ( TÜM OMURGA-POSTALAR-GÜVERTELER-BİNALAR-VİNÇLER AÇIK ÇİZİM)
ANTEO RÖMORKÖRÜ
150
WARATAH RÖMORKÖRÜ 1/50 ÖLÇEK 65 CM BOY ( OMURGA-POSTALAR-BİNALAR - GÜVERTE AÇIK ÇİZİM)
MODERN YELKENLİ YAT ÇİZİMİ 68 cm (omurga ve postalar açık çizim)
COLUMBİA GEZİ TEKNESİ 60 CM ( OMURGA-POSTA-GÜVERTE VE BİNALAR AÇIK ÇİZİM)
ATLAS SÜRAT YATI
125
ESKİ TİP YÜK ŞİLEBİ
125
RÜZGAR GEZİNTİ VE AV TEKNESİ
125