LAZER KESİM MALZEME SETLERİ
(TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE)
BU SAYFADA YERALAN MALZEME SETLERİ ÖZEL ÜRETİM OLUP, HAZIR KİTLERDEN TEK FARKI İÇLERİNDE YAPIM KILAVUZU OLMAMASI, SADECE PLAN VERİLMESİDİR.
BU YÜZDEN BİRAZ DAHA TECRÜBELİ MODELCİLERE ÖNERİLMEKTEDİR.
SETLERİMİZ, MODELCİLERİN TALEBİ ÜZERİNE YAKLAŞIK 10 GÜN İÇİNDE HAZIRLANIP TESLİM EDİLMEKTEDİR


BANDIRMA VAPURU

ATATÜRK'ÜN KURTULUŞ SAVAŞINI BAŞLATMAK AMACIYLA SAMSUN'A ÇIKMASIYLA, TARİHİMİZDE ÖNEMLİ YER TUTAN BİR GEMİDİR. MODEL 1/60 ÖLÇEKTE TASARLANMIŞ OLUP, HAKİKİ VAPUR PLANINDAN OLUŞTURULMUŞTUR. TÜM AHŞAP KESİMLER LAZERDE KESİLMİŞ, METAL AKSESUARLARI VE GEREKLİ TÜM MALZEMELERİ İLE KOMPLE BİR SETTİR.

FİYATI: 700 TLNUSRAT MAYIN GEMİSİ

ÇANAKKALE SAVAŞININ SİMGESİ OLMUŞ KAHRAMAN VAPURLARIMIZDAN BİRİSİDİR. MODEL ÖLÇEĞİ 1/75 VE 1/35 OLARAK TASARLANMIŞ, TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ, MAYIN GÖVDELERİ, 3 ADET IRGATI, DEVEBOYNU VİNCİ HAZIRLANMIŞ OLARAK VERİLMEKTE, DİĞER TÜM AKSESUARLARI PİRİNÇ DÖKÜM OLARAK SUNULMAKTADIR

FİYAT 1/75 ÖLÇEK: 800 TL
FİYAT 1/35 ÖLÇEK: 1.250 TL
SAVARONA YATI

ATATÜRK'ÜN YATI OLARAK ÜNLENEN, DAHA SONRA DA DEVLETİ TEMSİL ANLAMINDA BİR ÇOK GÖREVLER ALAN, 124.70 MT BOYUYLA DEVRİN EN BÜYÜK YATLARINDAN BİRİSİ OLAN BU YAT 1/125 ÖLÇEKTE TASARLANARAK OLUŞTURULMUŞ TÜM AHŞAP MALZEMELERİ LAZERDE KESİLMİŞ, DİĞER TÜM METAL AKSESUARLARI PİRİNÇ, FİLİKA ve MANİKALARI RESİN DÖKÜM OLARAK , BAŞ ZİNCİR IRGATI ve BAŞ VE KIÇ SÜSLEMELERİ HAZIR OLARAK VERİLMEKTEDİR.

FİYATI: 1350 TL.


ERTUĞRUL YATI

OSMANLI DEVLETİNİN SON SALTANAT YATLARINDAN OLAN, CUMHURİYET DÖNEMİNDE DE ÇEŞİTLİ TADİLATLARDAN GEÇİRİLEREK SAVARONA ALINANA KADAR DEVLET YATI OLARAK HİZMET EDEN BU ZARİF YAT İNGİLİZ TERSANELERİNDE YAPILMIŞTIR. 1/125 ÖLÇEK OLARAK TASARLANMIŞ OLAN MODELİN TÜM AHŞAP MALZEMELERİ LAZER KESİMLİ OLARAK SUNULMAKTA, DİĞER AKSESUARLARI PİRİNÇ VE RESİN DÖKÜM OLARAK, BAŞ ve KIÇ SÜSLEMELERİ HAZIR OLARAK VERİLMEKTEDİR.

FİYATI: 1,150 TL.

ERTUĞRUL FIRKATEYNİ

TARİHİMİZİN EN ACI FACİALARINDAN BİRİSİNİ YAŞATAN FAKAT BU FACİA İLE JAPON HALKI İLE KADİM BİR DOSTLUK KURMAMIZA SEBEP OLAN BU TALİHSİZ GEMİ 1/100 ÖLÇEKTE MODEL OLARAK TASARLANMIŞ, TÜM AHŞAP MALZEMELERİ LAZERDE KESİLMİŞ, DİĞER TÜM AKSESUARLARI PİRİNÇ VE RESİNDEN İMAL EDİLMİŞTİR. BAŞ SÜSLEMELERİVE FİGÜRÜ HAZIR OLARAK VERİLMEKTEDİR.

FİYATI: 850 TL.

SÖĞÜTLÜ YATI

OSMANLI'DA SALTANAT YATI OLARAK KULLANILAN BU YAT CUMHURİYET YILLARINDA DA İŞLEV GÖRMÜŞTÜR. KÜÇÜK VE ZARİF BİR TEKNE OLAN SÖĞÜTLÜ 1/50 ÖLÇEKTE DÜZENLENMİŞ, TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ VE TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR. BAŞ VE KIÇ SÜSLEMELERİ HAZIR OLARAK VERİLMEKTEDİR.

FİYATI: 800 TL

SUNBEKİ

ASLI KUZEY AFRİKA ÜLKELERİ TARAFINDAN KULLANILMIŞ, DAHA SONRA KIVRAK YAPISI VE TAM BİR DENİZCİ TEKNE OLMASI SEBEBİYLE AKDENİZE KIYISI OLAN BİR ÇOK ÜLKE TARAFINDAN HEM SAVAŞ, HEM DE TİCARET GEMİSİ OLARAK UZUN YÜZYILLAR BOYUNCA KULLANILMIŞTIR. OSMANLI İMPARATORLUĞU DA ÖZELLİKLE BARBAROS HAYRETTİNPAŞA VE DEVAMINDA DONANMAYI HÜMAYUNA KOMUTA EDEN DENİZCİLER TARAFINDAN ÇOK MAKSATLI OLARAK 19. YÜZYILA KADAR KULLANIŞMIŞTIR. MODEL 1/75 ÖLÇEKLİ OLARAK TASARLANMIŞ OLUP TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLARAK SUNULMAKTADIR. AYRICA KIÇ YANLARDA VE KIÇ AYNADA BULUNAN OSMANLI MOTİFLİ AHŞAP SÜSLEMELERDE LAZERDE KESTİRİLİP HAZIR VERİLMEKTEDİR. DİĞER TÜM AKSESUARLARDA SET OLARAK VERİLMEKTEDİR. KAPSAMLI BİR SETTİR.

FİYATI :1.250 TL.

OSMANLI KADIRGASI

KADIRGA OSMANLI DONANMASININ EN ÖNEMLİ TEKNELERİNDEN BİRİSİYDİ. 32 ÇİFTE KÜREGİ VE LATİN YELKENİ İLE ÇOK KIVRAK, MANEVRA KABİLİYETİ YÜKSEK VE SÜRATLE SEYİR EDEBİLEN, SAVAŞÇI SİLAH GÜCÜ KISITLI OLMASINA RAĞMEN, ÇOK SAYIDA LEVENT İLE DÜŞMANA KORKU SALAN GEMİLERDENDİ. KALİTA, KADIRGA, BAŞTARDE GİBİ SINIFLARI VARDI. MODELİMİZE KONU OLAN TEKNE BİR BAŞTARDEDİR. 1/60 ÖLÇEKLİ OLAN TEKNENİN AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞTİR. TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE 32 ÇİFTE KÜREĞİ, TOPLARI VE TÜM SANCAKLARI İLE BİRLİKTE VERİLMEKTEDİR.

FİYATI: 1500 TL.

FENERBAHÇE YOLCU VAPURU

ŞEHİR HATLARI İŞLETMESİNİN EFSANE VAPURLARINDAN OLAN 1950 YAPIMI BU VAPUR, İSTANBULLULARIN VAZGEÇİLMEZ VE ANILARINI BARINDIRDIĞI BİR GEMİDİR. HİZMETTEN ALINDIKTAN SONRA RAHMİ KOÇ MÜZESİNDE BAĞLI BULUNDUĞU İSKELEDE ÖMRÜNÜ DEVAM ETTİRMEKTEDİR. 1/76 ÖLÇEKTE( 1mt boyunda)ÜRETİLEN BU SETİN OMURGA VE POSTALARI, BİNA KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLUP, TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYATI : 1200 TL.

YANDAN ÇARKLI " HALE " YOLCU VAPURU


ŞİRKETİ HAYRİYENİN 1904 YILINDA İNGİLTERE- GLASCOW FAIRFIELD TERSANELERİNDE YAPILMIŞ OLAN 49 BACA NO'LU BU VAPURUN OSMANLI DEVLETİNE TESLİM EDİLDİĞİ İLK HALİ KİTİMİZİN ANA TEMASINI OLUŞTURMUŞTUR. 1916 YILINDA BİR RUS DENİZALTISI TARAFINDAN HEMEN BOĞAZIN DIŞINDA VURULDU. BİR DAHA DA TAMİR EDİLEMEDİ. 350 HP GÜCÜNDE BİR BUHAR MAKİNASI VARDI. İKİZ KARDEŞİ SEYYARE İLE BİRLİKTE 14 DENİZ MİLİ HIZA SAHİP GÜZEL GEMİLERİMİZDEN BİRİYDİ.1/72 ÖLÇEKTE ÜRETİLEN MODELİMİZ TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLARAK VERİLMİŞ, TÜM AKSESUARLARI, BAŞ SÜSLERİ İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYATI :775 TL

HALAS YOLCU VAPURU

ŞİRKETİ HAYRİYENİN 1914 YILINDA İNGİLTERE- GLASCOW FAIRFIELD TERSANELERİNDE YAPILMIŞ OLAN 71 BACA NO'LU BU VAPUR ÇEŞİTLİ BAKIMLARLA 1983 SENESİNE KADAR HİZMET VERMİŞ VE O TARİHTEN SONRA ÖZEL MÜLKİYETE GEÇMİŞ, ÇİĞDEM SİMAVİ TARAFINDAN SATIN ALINARAK ÖZEL YAT OLARAK DÜZENLENMİŞ, HALA DA HİZMET VERMEYE DEVAM ETMEKTEDİR. 1/72 ÖLÇEKTE ÜRETİLEN MODELİMİZ TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLARAK VERİLMEKTE, TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYATI :750 TL


BOĞAZİÇİ YOLCU VAPURU


ŞİRKETİ HAYRİYENİN 1910 YILINDA İNGİLTERE- GLASCOW FAIRFIELD TERSANLERİNDE YAPILMIŞ OLAN 66 BACA NO'LU BU VAPURUN OSMANLI DEVLETİNE TESLİM EDİLDİĞİ İLK HALİ KİTİMİZİN ANA TEMASINI OLUŞTURMUŞTUR. GEMİ ÇEŞİTLİ BAKIMLARLA 1981 SENESİNE KADAR HİZMET VERMİŞ VE O TARİHTEN SONRA ÖZEL OLARAK EĞLENCE GEMİSİ OLARAK DÜZENLENMİŞ, BİR SÜRE DE BU ŞEKİLDE HİZMET VERDİKTEN SONRA TARİHİN TOZLU SAYFALARI ARASINDAKİ YERİNİ ALMIŞTIR. 1/72 ÖLÇEKTE ÜRETİLEN MODELİMİZ TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ OLARAK VERİLMEKTE, TÜM AKSESUARLARI, BAŞ SÜSLERİ İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYATI :700 TL

KALENDER YOLCU VAPURU

İSTANBUL'DA BOĞAZ YOLCULUĞU YAPAN İNSANLARIN AKLINDA KALAN EŞSİZ GEMİLERDEN BİRİSİDİR. ZARİF YAPISI İLE KUĞU GİBİ GÖRÜNEN BU VAPUR 1970 Lİ YILLARIN ORTALARINA KADAR HİZMETE DEVAM ETMİŞ VE KAÇINILMAZ SONDAN KENDİNİ KURTARAMAMIŞ VE SÖKÜLMÜŞTÜR. MAKİNESİ VE IRGAT VİNCİ ŞU AN RAHMİ KOÇ MÜZESİNDE SERGİLENMEKTEDİR. 1/75 ÖLÇEKTE ÜRETİLEN MODELİMİZ, LAZER KESİM OLARAK HAZIRLANMIŞ, TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYATI: 700 TL.

HEYBELİADA VAPURU

DEĞİŞİK YAPILARI İLE FARKLI BİR TÜR OLAN BU GEMİLER 1928 YILI FRANSIZ YAPIMIDIR. UZUN YILLAR HİZMET EDEN BU VAPURDA GÜNÜMÜZDE KORUNAMAMIŞ VE SÖKÜLMÜŞTÜR. 1/100 ÖLÇEKTE SET OLARAK ÜRETİLEN BU VAPURUN TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE HAZIRLANMIŞ VE AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR. UZUN YILLAR BİLİNE BİR KAÇ GEMİ ÜZERİNDEN ÇALIŞAN GEMİ MODELCİLERİ TARAFINDAN ÇOK BEĞENİLMİŞ VE TALEP GÖRMÜŞTÜR.

FİYATI: 750 TL.


SUVAT - ÜLEV VAPURU

ŞEHİR HATLARI FİLOSUNDA DEĞİŞİK YAPILARI İLE YER ALAN ALMAN YAPIMI BU KARDEŞ VAPURLAR UZUN YILLAR HİZMETLERİ SONRASINDA KADERLERİNE TERKEDİLMİŞ VE SÖKÜLMÜŞLERDİR. 1/100 ÖLÇEKTE ÜRETİLEN BU SETTE TÜM AHŞAP KESİMLER LAZERDE KESİLMİŞ VE TAM TAKIM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYATI: 750 TL.

KARTAL ARABA VAPURU

İSTANBUL'DA İKİ YAKA ARASINDA YILLARCA ÇALIŞAN EMEKTAR ARABA VAPURLARININ EN MEŞHURLARINDAN BİRİDİR.
1/100 ÖLÇEKTE ÜRETİLMİŞ VE LAZER KESİMLERİ VE TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYATI 775 TL.


TIRHANDİL( İSTER GEZİ, İSTER SÜNGERCİ )

EGE DENİZİ İLE ÖZDEŞLEŞMİŞ GELENEKSEL BİR TEKNEMİZDİR. HEM GEZİ, HEM DE SÜNGERCİ TEKNESİ OLARAK HALA KULLANILMAKTA VE TALEP GÖRMEKTEDİR. 1/35 ÖLÇEKLİ OLAN TEKNE LAZER KESİM AHŞAP MALZEMELERİ VE AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYATI: 550 TL


ÇEKTİRME

BATI KARADENİZ YÖRESİNİN EFSANE TEKNELERİ. GENİŞ KARINLARI İLE YILLARCA TAŞIMACILIK ALANINDA BÜYÜK HİZMETLER GÖRDÜLER. İSTANBUL'UN NERDEYSE TÜM SEBZE MEYVESİ ONLARLA TAŞINIRDI. HERGÜN HALİCE GİREN VE ESKİ HAL ÖNÜNDE YÜKLERİNİ BOŞALTAN BU TEKNELER, BİR DÖNEM KUMCULARINDA YÜKÜNÜ SIRTLADI. GELENEKSEL TEKNELERİMİZ ARASINDAKİ SAYGIN YERİNİ ALARAK TARİHE MAL OLDULAR. BUGÜN HALA YAPILARI ÇOK BOZULSA DA NADİREN GÖRÜLÜYORLAR.
1/35 ÖLÇEĞİNDE OLUŞTURULAN SETİMİZ TÜMÜ LAZERLE KESİLMİŞ AHŞAP PARÇALARI VE TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.
FİYATI : 550 TL


GULET

GÜNEY EGEYE AİT VE BODRUMLA ADETA ÖZDEŞLEŞMİŞ OLAN BU TEKNE 1/35 ÖLÇEKLİ OLARAK HAZIRLANMIŞ VE TÜM AHŞAP MALZEMELERİ LAZERDE KESİLMİŞ VE TÜM AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYATI: 650 TL


GIRGIR MOTORU

KARADENİZİN GELENEKSEL TEKNELERİNDEN, BALIKÇILARIMIZIN EKMEK KAPISI OLAN TEKNEMİZ 1/35 ÖLÇEK OLUP, TÜM AHŞAP MALZEMELERİ LAZERDE KESİLMİŞTİR. AKSESUARLARI, VİNCİ, HİDROLİK MAKARASI VE BALIK AĞLARIYLA BİRLİKTE KOMPLE BİR SETTİR.

FİYATI: 725 TL


İZMİR KAYIĞI

İZMİR KÖRFEZİNİN GEÇMİŞTE HEM GEZİNTİ AMAÇLI HEM DE YÜK VE YOLCU TAŞIMA AMAÇLI EFSANE TEKNELERİNDEN BİRİDİR. ZARİF VE GONGOLUMSU YAPISI İLE ÇOK HOŞ BİR MODEL ORTAYA ÇIKMAKTADIR. MODEL; TÜM AHŞAP MALZEMELERİ LAZERDE KESİLMİŞ VE KOMPLE AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYATI 325 TL

 

KARPUZ KIÇ YALI SANDALI

PLANI RAHMETLİ MEHMET ÖZKASIM TARAFINDAN ÇİZİLEN, GÜZELLER GÜZELİ BOĞAZİÇİMİZİN EFSANE KAYIKLARINDAN VE İSTANBULUMUZUN SİMGELERİNDEN BİRİDİR BU KAYIKLAR. 1/10 ÖLÇEKTE DİZAYN EDİLEN BU SANDAL, MEVCUT TÜM HATALARI GİDERİLMİŞ PLANI, HER POSTASI 3 PARÇADAN MÜTEŞEKKİL MASİF AĞAÇTAN VE LAZERDE KESİLMİŞ AHŞAP KESİMLERİ VE STANDART METAL AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE KOMPLE BİR SET OLARAK SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYATI: 375 TL


 

OLTA SANDALI

GÜZELLER GÜZELİ BOĞAZİÇİMİZİN EFSANE KAYIKLARINDAN VE İSTANBULUMUZUN SİMGELERİNDEN BİRİDİR BU KAYIKLAR. SANDAL BOĞAZSIZ, BOĞAZ SANDALSIZ DÜŞÜNÜLEMEZ. 1/16 ÖLÇEKTE DİZAYN EDİLEN BU SANDAL, TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZERDE KESİLMİŞ VE METAL AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE KOMPLE BİR KİT OLARAK SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYATI: 275 TL


 

ALBATROS

BAŞLANGIÇ MODELİ OLARAK ÖZELLİKLE TAVSİYE ETTİĞİMİZ BU MODEL GEREK YAPIMI, GEREKSE DE DONANIMI İLE HEM BASİT, HEM ÇOK ÖĞRETİCİ VE BİTTİĞİNDE DE ÇOK HOŞ BİR MODEL OLMAKTADIR. TÜM AHŞAP KESİMLERİ LAZER OLUP, AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE KOMPLE BİR KİTTİR. YELKENLERİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE SATIŞA KONULMUŞTUR.

FİYAT: 480 TL.


 

YENİKAPI RÖMORKÖRÜ

İSTANBUL DA YAŞAYANLAR BU RÖMORKÖRLERİ İYİ TANIRLAR. HALİÇLE TÜM BOĞAZ ARASINDA SÜREKLİ PEŞLERİNE TAKTIKLARI MAVNALARI ÇEKERLER VE BİZİM GİBİ DENİZ TUTKUNLARI İÇİN MUHTEŞEM BİR GÖRÜNTÜ OLUŞTURURLARDI. HELE KÖPRÜ ALTINDAN GEÇERKEN KIRILAN BACALARI VE BACALARINDAN ÇIKAN DUMANLARI İLE İSTANBULUN SİLÜETİNDE UNUTULMAZ BİR GÖRÜNTÜ BIRAKMIŞLARDI. TÜMÜ LAZERDE KESİLMİŞ AHŞAP PARÇALARI VE KOMPLE METAL AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.
FİYATI: 850 TLHERCULES RÖMORKÖRÜ

MERAKLILARI BİLİR. KLASİK AMERİKAN RÖMORKÖR TARZININ EN BİLİNEN VE HALA GEZİNTİ AMAÇLI YAŞATILAN EFSANE RÖMORKÖRLERİNDEN BİRİDİR. TÜM LAZER KESİMLİ VE METAL AKSESUARLARI İLE BİRLİKTE SATIŞA SUNULMUŞTUR.

FİYATI 750 TL


  ANA GİRİŞ SAYFASI MALZEMELER  


BANKA HESAP NUMARALARIM

HESAP ADI : AHMET CENGİZ DUMLUPINAR

 

BANKA
ŞUBE
ŞUBE KOD
HESAP NO
İBAN NO
GARANTİ /TL
ALTINTEPE
209
6696251
TR87 0006 2000 2090 0006 6962 51
POSTA ÇEKİ HESABI

5008579